3BZJ
UVDE K229L
Functional Information from GO Data
Functional Information from PDB Data
| site_id | AC1 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE MN A 281 |
| Chain | Residue |
| A | HIS203 |
| A | HIS244 |
| A | HOH328 |
| site_id | AC2 |
| Number of Residues | 4 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 282 |
| Chain | Residue |
| A | LEU21 |
| A | ARG22 |
| A | HIS25 |
| A | ARG30 |
| site_id | AC3 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 283 |
| Chain | Residue |
| A | ARG118 |
| A | LEU23 |
| A | HIS69 |
| site_id | AC4 |
| Number of Residues | 2 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 285 |
| Chain | Residue |
| A | LYS239 |
| A | ARG240 |






