Functional Information from PDB Data
| site_id | AC1 |
| Number of Residues | 12 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE TA9 A 1002 |
| Chain | Residue |
| A | HIS66 |
| A | HIS272 |
| A | GLU288 |
| A | TRP316 |
| A | GLU87 |
| A | TRP88 |
| A | HIS135 |
| A | HIS136 |
| A | TYR178 |
| A | ASP229 |
| A | TRP232 |
| A | ARG262 |
| site_id | AC2 |
| Number of Residues | 12 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE TA9 B 1002 |
| Chain | Residue |
| B | HIS66 |
| B | GLU87 |
| B | TRP88 |
| B | HIS135 |
| B | HIS136 |
| B | TYR178 |
| B | ASP229 |
| B | TRP232 |
| B | ARG262 |
| B | HIS272 |
| B | GLU288 |
| B | TRP316 |
| site_id | AC3 |
| Number of Residues | 5 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE TYR A 1001 |
| Chain | Residue |
| A | ALA387 |
| A | ARG399 |
| A | ASP403 |
| A | VAL405 |
| A | HOH2339 |
| site_id | AC4 |
| Number of Residues | 5 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE TYR B 1001 |
| Chain | Residue |
| B | ALA387 |
| B | ARG399 |
| B | ASP403 |
| B | VAL405 |
| B | ALA471 |
| site_id | AC5 |
| Number of Residues | 6 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1003 |
| Chain | Residue |
| A | LYS237 |
| A | ARG271 |
| A | HOH2340 |
| A | HOH2341 |
| A | HOH2342 |
| B | LYS268 |
| site_id | AC6 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1004 |
| Chain | Residue |
| A | TYR82 |
| A | GLY83 |
| A | HOH2343 |
| site_id | AC7 |
| Number of Residues | 5 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1005 |
| Chain | Residue |
| A | LYS372 |
| A | ARG376 |
| A | LYS456 |
| A | LYS457 |
| A | ASN458 |
| site_id | AC8 |
| Number of Residues | 4 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 B 1003 |
| Chain | Residue |
| A | LYS268 |
| B | LYS237 |
| B | ARG271 |
| B | HOH2166 |
| site_id | AC9 |
| Number of Residues | 6 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE GOL B 1004 |
| Chain | Residue |
| B | ALA85 |
| B | GLU87 |
| B | TRP88 |
| B | ASN314 |
| B | TRP316 |
| B | HOH2353 |