Functional Information from PDB Data
| site_id | AC1 |
| Number of Residues | 25 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE HEM A 1398 |
| Chain | Residue |
| A | ARG65 |
| A | VAL239 |
| A | LEU285 |
| A | PRO286 |
| A | ARG288 |
| A | LEU311 |
| A | THR338 |
| A | PHE339 |
| A | GLY340 |
| A | ILE343 |
| A | TRP344 |
| A | HIS98 |
| A | HIS345 |
| A | CYS346 |
| A | GLY348 |
| A | ALA352 |
| A | HOH2103 |
| A | HOH2175 |
| A | ARG102 |
| A | LEU105 |
| A | PHE109 |
| A | LEU154 |
| A | ALA234 |
| A | GLY235 |
| A | SER238 |
| site_id | AC2 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1399 |
| Chain | Residue |
| A | ASP30 |
| A | ARG50 |
| A | HOH2176 |
| site_id | AC3 |
| Number of Residues | 4 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1400 |
| Chain | Residue |
| A | HIS253 |
| A | PRO254 |
| A | ASP255 |
| A | GLN256 |
| site_id | AC4 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1401 |
| Chain | Residue |
| A | HIS345 |
| A | ARG353 |
| A | HOH2177 |