2OO3
Crystal structure of protein LPL1258 from Legionella pneumophila str. Philadelphia 1, Pfam DUF519
Functional Information from GO Data
Functional Information from PDB Data
| site_id | AC1 |
| Number of Residues | 5 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 301 |
| Chain | Residue |
| A | ARG110 |
| A | SER111 |
| A | ASN135 |
| A | LYS148 |
| A | HOH434 |
| site_id | AC2 |
| Number of Residues | 5 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 302 |
| Chain | Residue |
| A | LYS277 |
| A | TYR185 |
| A | SER216 |
| A | SER217 |
| A | LYS218 |
| site_id | AC3 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 303 |
| Chain | Residue |
| A | PRO76 |
| A | SER77 |
| A | THR143 |






