2HCU
Crystal Structure Of Smu.1381 (or LeuD) from Streptococcus Mutans
Functional Information from GO Data
Functional Information from PDB Data
| site_id | AC1 |
| Number of Residues | 5 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1001 |
| Chain | Residue |
| A | GLY37 |
| A | PHE38 |
| A | GLY39 |
| A | LYS40 |
| A | ASP93 |
| site_id | AC2 |
| Number of Residues | 3 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1002 |
| Chain | Residue |
| A | PRO123 |
| A | LYS124 |
| A | HOH1046 |
| site_id | AC3 |
| Number of Residues | 2 |
| Details | BINDING SITE FOR RESIDUE SO4 A 1003 |
| Chain | Residue |
| A | ASP17 |
| A | ASN16 |






